Strona główna > Aktualność: RUSZA PORADNIA STUDENCKA!!!
dr hab. prof. nadzw. UWr Justyna Bajda
Zakład Historii Literatury Pozytywizmu i Młodej Polski

RUSZA PORADNIA STUDENCKA!!!

Szanowni Państwo Studenci wszystkich kierunków i lat studiów, z nieukrywaną radością pragnę poinformować o nowej inicjatywie studenckiej dla studentów.

Państwa Koleżanki, Panie Lilianna WOJTKOWSKA oraz Paulina ŁOPATKA-KONECZNA, studentki II roku studiów mgr (filologia polska), aktywnie działające w Samorządzie Studenckim, zaproponowały utworzenie PORADNI STUDENCKIEJ, do której wszyscy Państwo będą mogli zgłaszać wszelkie pytania dotyczące spraw studenckich, a w szczególności:

- co można gdzie / u kogo załatwić;

- do kiedy należy załatwiać poszczególne formalności;

- gdzie szukać wzorów podań; który z nich wybrać w danej sprawie;

- jak należy skompletować dokumenty potrzebne do złożenia podania w danej sprawie;

- jak radzić sobie z siatkami i programami zajęć;

- co robić z nadmiarem bądź niedoborem punktów ECTS (przepisywanie punktów, uznawanie przedmiotów, powtarzanie po przekroczeniu deficytu);

- jak poprawnie wypełnić podania, których wzory znajdują się na stronie Wydziału Filologicznego;

- jak poprawnie napisać podanie, którego wzoru nie ma na stronie Wydziału Filologicznego.

W sytuacji, kiedy odpowiedź będzie wymagała bezpośredniego kontaktu z Z-cą Dyr. ds. Studenckich bądź Z-cą Dyr. ds. Dydaktycznych, od razu zostaną Państwo o tym poinformowani i przekierowani do którejś z tych osób (w zależności od sprawy).

Serdecznie dziękuję Paniom Liliannie WOJTKOWSKIEJ i Paulinie ŁOPATCE-KONECZNEJ za inicjatywę, która zyskała poparcie Samorządu Studenckiego oraz Dyrekcji IFP. A wszystkich Państwa zapraszam i bardzo zachęcam do kontaktu z Paniami – na razie na ich adresy uniwersyteckie. W niedalekiej przyszłości planujemy też utworzenie osobnej zakładki na stronie IFP, w której będą Państwo mogli znaleźć odpowiedzi na najczęściej powtarzające się pytania.